SE*Korsárs Katten

Maine Coon

Utställning

Ballunz Född

2013-11-21

Utställning År 2014

  • Örebro    2014-06-07 EX2        Domare: Johnson Sarah
  • Karlstad    2014-06-28 EX2      Domare: Köhn Anne
  • Karlstad    2014-06-29 EX2      Domare: Jensen Hannah
  • Eskilstuna    2014-09-06 EX1   Domare: Preiss Karl
  • Borlänge    2014-09-27 EX2     Domare: Hammarlund Åsa
  • Borlänge    2014-09-28 EX3     Domare: Björkander Lena

Utställning År 2015

  • Örebro    2015-02-07  EX3             Domare: Jensen Hannah
  • Västerås    2015-05-02 EX2           Domare:  Romero Aliosha
  • Örebro  2015-02-08  EX1 CAC Domare:Frederico Sandon Christiano
  • Västerås    2015-05-03 EX1 CAC     Domare:  Saarela Veikko
  • Karlstad    2015-06-27 CHAMPION
  •          Domare:  Eva Porat
  • Karlstad    2015-06-28 EX2            Domare: Romero Aliosha

IC SE*Heavys Vanellope

Född 2013-12-14

Utställning År 2014

  • Örebro    2014-06-07  EX1           Domare:  Henry Stéphane
  • Karlstad  2014-06-28  EX1           Domare:  Billing Jörgen
  • Karlstad  2014-06-28  EX1           Domare:  Köhn Anne
  • Eskilstuna  2014-09-06  EX2         Domare: Jensen Hannah

Utställning År 2015

  • Västerås    2015-05-02  CAC BIV-V  Domare:  Hammarlund Åsa
  • Västerås    2015-05-03  CAC            Domare: Saarela Veikko
  • Sandviken  2015-05-16  CHAMPION 
  •         Domare: Edström Mikael
  • Sandviken  2015-05-17  CACIB         Domare: Rocha Folch Yan
  • Örebro       2015-06-06  CACIB         Domare: Jensen Hannah
  • Örebro       2015-06-07  CACIB         Domare: Henry Stephane
  • Norge Terak 2015-08-01 INT CHAMPION
  •         Domare: Minna Krogh
  • Norge Terak 2015-08-02 CAGCIB       Domare: Drieling Sabine

IC S*CountryDream´s Eos 

Född 2014-05-03

Utställning År 2014

  • Eskilstuna 2014-09-06  EX1 BIV    Domare: Persson Annelie
  • Borlänge   2014-09-27  EX1          Domare: Memedow Zvezdan
  • Borlänge   2014-09-28  EX1     Domare:Raymond Alessandro
  • Örebro     2014-11-30  KLUBBMÄSTARE bästa raskatt NERK
  •       Domare: Persson Annelie   

Utställning År 2015

  • Örebro  2015-02-07  EX2         Domare: Memedov Zvezdan
  • Örebro  2015-02-08  EX2  Domare: Federico Sandon Christiano
  • Sandviken  2015-05-16  EX1 CAC  Domare: Kaae Dorte
  • Sandviken  2015-05-17  EX1 CAC  Domare:  Olsen Johansson Maud
  • Örebro  2015-06-06  CHAMPION   
  •        Domare: Henry Stephane
  • Örebro  2015-06-07  CACIB          Domare: Köhn Anne
  • Karlstad  2015-06-27 CACIB      Domare: Memedov Zvezdan
  • Karlstad  2015-06-28  CACIB     Domare: Romero Aliosha
  • Norge Terak 2015-08-01 INT CHAMPION 
  •        Domare: Rautio Kristiina
  • Norge Terak  2015-08-02  EX2   Domare:Drieling Sabine

 

 IC SE*Heavy´s Hera   

  Född 2015-06-03

Utställning År 2016

  • Nyköping 2016-04-30 EX1 CAC & NOM Domare: Åsa Carnbrand
  • Nyköping 2016-05-01 EX2   Domare: Fabio Brambilla
  • Sandviken 2016-05-21 Ex1 CAC Domare: Lene Hodal Glem
  • Sandviken 2016-05-22 Ex1 CAC  CHAMPION
  •        Domare:Zvezdan Memedov
  • Örebro 2016-06-04 Ex1 CACIB Domare:Hannah Jensen
  • Örebro 2016-06-05 Ex1 CACIB BIV-T Domare: Åsa Carnbrand Hammarlund
  • Ski Norge 2016-06-18 Ex1 CACIB INT CHAMPION 
  •        Domare:Martin Kabina
  • Ski Norge 2016-06-19 Ex1 CAGCIB Domare:Stèphan Henry
  • Forshaga 2016-07-02 Ex1-cert Domare:Lena Björkander
  • Forshaga 2016-07-03 Ex1 CAGCIB Domare:Åsa Carnbrand
  • Stockholm 2016-08-13 Ex1 CAGCIB Domare:Mats Askett
  • Stockholm 2016-08-14 Ex1 CAGCIB Domare:Jörgen Frithiof 
  • Eskilstuna 2016-09-03 Ex1 CAGCIB Domare: Magdalena Kudra
  • Iggesund 2016-10-15 Ex1 CAGCIB Domare: Rolf Voehringer
  • Iggesund 2016-10-16 Ex1-cert Domare: Aliosha Romero

Utställning År 2017

  • Örebro 2017-01-21 Ex1-cert Domare: Robert Lubranov
  • Örebro 2017-01-22 Ex1 CAGCIB Domare: Anna Wilczek
  • Örebro 2017-06-03 Ex1 CAGCIB  GRAND INT CHAMPION
  •         Domare:Aliosha Romero
  • Örebro 2017-06-04 Ex1-cert Domare Annika Berner

 

S*Tjugestas Athena  

  Född 2015-06-25

Utställning År 2016

  • Nyköping 2016-04-30 EX1 CAC Domare: Åsa Carnbrand
  • Nyköping 2016-05-01 EX1 & CAC & BIV Domare:Malin Sundqvist
  • Sandviken 2016-05-21 Ex2 Domare: Fabio Brambilla
  • Sandviken 2016-05-22 Ex1 CAC CHAMPION
  •        Domare:Lene Hodal Glem
  • Örebro 2016-06-04 Ex2 Domare: Nurit Pahl
  • Örebro 2016-06-05 Ex1 CACIB & NOM Domare:Anna Wilczek
  • Ski Norge 2016-06-18 Ex2 Domare:Raymond Alessandro
  • Ski Norge 2016-06-19 Ex1 CACIB Domare:Anne-Gro Edström
  • Forshaga 2016-07-02 Ex2 Domare:Lena Björkander
  • Forshaga 2016-07-03 Ex2 Domare:Hannah Jensen
  • Stockholm 2016-08-13 EX1 CACIB  INT CHAMPION
  •           Domare: Jörgen Frithiof
  • Stockholm 2016-08-14 CAGCIB Domare Michael Edström
  • Eskilstuna 2016-09-03 CAGCIB BIV Domare: Glenn Sjöbom

 

SE*BlueEagle`s Chogan  

Född 2015-11-20

Utställning År 2016

  • Nyköping 2016-04-30 EX1 Domare: Malin Sundqvist
  • Nyköping 2016-05-01 EX1 Domare: Fabio Brambilla
  • Sandviken 2016-05-21 Ex2 Domare: Michael Edström
  • Sandviken 2016-05-22 Ex1 & NOM Domare: Jörgen Fritiof
  • Örebro 2016-06-04 Ex2 Domare: Nurith Pahl
  • Örebro 2016-06-05 Ex2 Domare: Hannah Jensen
  • Forshaga 2016-07-02 Ex2 Domare: Jörgen Billing
  • Forshaga 2016-07-03 Ex2 Domare: Annica Berner

Utställning År 2017

  • Örebro 2017-01-22 Ex2 Domare: Myrek Skotarczyk
  • Nyköping 2017-03-25 Ex2 Domare: Katia Pocci
  • Nyköping 2017-03-26 Ex1 CAC Domare: Donatella Mastrangelo
  •        

SE*BlueEagle´s Gucci  

Född 2016-10-06

Utställning År 2017

  • Västerås 2017-04-23 Ex1 Domare: Caroline Stoa
  • Sandviken 2017-05-13 Ex1 Domare: Irene Eek Magnusson
  • Sandviken 2017-05-14 Ex1 Domare: Hannah Jensen
  • Örebro 2017-06-03 Ex1 NOM Domare: Sarah Johnson
  • Örebro 2017-06-04 Ex1 Domare: Annika Berner
  • Forshaga 2017-07-01 Ex1 Domare: Alessandro Ghibaudo
  • Forshaga 2017-07-02 Ex2  Domare: Maud Olsen Johansson
  • Eskilstuna 2017-09-02 CAC Domare: Åsa Carnbrand
  • Falun 2017-09-30 CAC Domare: Aliosha Romero
  • Iggesund 2017-10-14 CAC CHAMPION Domare:Mats Askett
  • Iggesund 2017-10-15 CACIB Domare:Maud Olsen Johansson

 

S*Checker´s  Moffat    

Född 2016-11-25

Utställning År 2017

  • Västerås 2017-04-23 Ex1 & BIV & NOM Domare: Karl Preiss
  • Västerås 2017-04-23 BIS KULL Domare: Caroline Stoa
  • Sandviken 2017-05-13 Ex1 Domare: Hannah Jensen
  • Sandviken 2017-05-14 Ex1 Domare: Irene Eek Magnusson
  • Örebro 2017-06-03 Ex1 Domare: Sarah Johnson
  • Örebro 2017-06-04 Ex1 Domare: Malin Sundqvist
  • Forshaga 2017-07-01 Ex1 BIV Domare: Iréne Eek Magnusson
  • Forshaga 2017-07-02 Ex1 Domare: Maude Olsen Johansson
  • Falun 2017-09-30 CAC Domare: Hannah Jensen
  • Iggesund 2017-10-14 CAC Domare: Maud Olsen Johansson
  • Iggesund 2017-10-15 CAC CHAMPION Domare: Mats Askett

 

 

S*Acoonitum`s Catwomen 

Född 2017-01-13

Utställning År 2017

  • Forshaga 2017-07-01 Ex1 Domare: Iréne Eek Magnusson
  • Forshaga 2017-07-02 Ex1 Domare: Hanna Jensen
  • Iggesund 2017-10-14 Ex1 Domare: Zvezdan Memedov
  • Iggesund 2017-10-15 Ex1 Domare: Maud Olsen Johansson

Utställning År 2018

  • Örebro    2018-01-20 Ex3 Domare: Daria Lukasik
  • Örebro    2018-01-21 Ex2 Domare: Van

 

 

SE*Korsar´s Katten Edith

Född 2017-04-18

Utställning År 2017

  • Eskilstuna 2017-09-02 Ex3 Domare:Charles Spijker

Utställning År 2018

  • Nyköping  2018-03-24 Ex2 Domare:Youssef Khaled
  • Nyköping  2018-03-25 Ex3 Domare:Mira Fonsén

 

 

SE* LittleFarms Clara Montesinos

Född 2017-11-04

Utställning År 2018

  • Forshaga 2018-06-30 Ex1 Domare:Marie Westerlund
  • Forshaga 2018-07-01 Ex1 Biv Domare:Jörgen Billing
  • Borlänge 2018-09-29 Ex1 CAC Domare:Aliosha Romero
  • Eskilstuna 2018-09-01 Ex1 Biv Domare: Kristiina Rautio
  • Iggesund 2018-10-20 EX1 CAC Domare:Malin Sundqvist
  • Iggesund 2018-10-21 Ex1 CAC CHAMPION   Domare:Daria Lukasik

 

SE* KorsársKatten Ida

Född 2018-07-07

Utställning År 2019

  • Örebro 2019-01-26 Ex3 Domare: Irene Eek Magnusson
  • Örebro 2019-01-27 Ex2 Domare: Sara Moroni
  •  

 

SE*KorsársKatten Irma

Född 2018-07-07

Utställning År 2019

  • Örebro 2019-01-26 Ex1 Domare: Alejandra Tursky Ayala
  • Örebro 2019-01-27 Ex3 Domare: Lena Björkander
  •  

 

 

( N ) Skjærvikens Jazz

Född 2018-08-08

Utställning År 2019

  • Örebro 2019-01-26 Ex1 Domare: Hanna Jensen
  • Örebro 2019-01-27 Ex1 Domare: Fabio Brambilla
  •